Wybierz język:

Dnia 28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych nr 2 im. „Orląt Lwowskich” w Nowym Sączu odbyło się rozstrzygnięcie XVI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Literacka hulajnoga”. Patronowy Honorat objął Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pan Jerzy Gwiżdż. Głównymi celami konkursu było: pobudzanie wyobraźni czytelników, promowanie i uświetnianie Światowego Dnia Książki oraz odkrywanie przyjemności czytania.

Zadaniem uczestników było wykonanie reklamy słowno – plastycznej wybranej przez siebie książki,  którą warto przeczytać.

W konkursie wzięły udział: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, Pałac Młodzieży i MOK. Nadesłano mnóstwo pomysłowych, starannie wykonanych prac, wśród których jury, w składzie: Pani Beata Witowska- Kawa, Pani Bogumiła Stawiarska, jak również Pani Edyta Nowak wybrało i wyróżniło najlepsze prace w czterech kategoriach.

Natalia Włodarczyk z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” otrzymała nagrodę Grand Prix, dzięki czemu odjechała prawdziwą hulajnogą.

Gość honorowy – Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pan Jerzy Gwiżdż przed wręczeniem nagród odczytał swój autorski wiersz pt.„Sądeckie planty” z tomika „moje rymy”. Następnie Pan Prezydent oraz Dyrektor ZSPG nr 2 w Nowym Sączu , Pan Janusz Chruślicki pogratulowali wszystkim uczestnikom i wręczyli nagrody zarówno dla laureatów, jak i wyróżnionych.

Goście spotkania mogli zobaczyć  krótki program artystyczny pt. „Heca w zaczarowanej krainie”  przygotowany przez uczniów klasy VI a ZSPG nr 2.

Po wręczeniu nagród była „chwila dla fotoreporterów”. Całe spotkanie zakończyło rozdanie przez Pana Jerzego Gwiżdża autografów.

Organizatorzy Konkursu dziękują wszystkim za liczne przybycie,  zaangażowanie w kolejną edycję Konkursu, jak również firmie „WIŚNIOWSKI” Sp. z o.o. S.K.A. za nieodpłatne przekazanie gadżetów na wyróżnienia.

Share This
Skip to content