Wybierz język:
[…] Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. […] My walczymy za świętą sprawę, za wolną, niezależną sprawiedliwą […] Polskę. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród[…]
                                                                 
Fragment ulotki z marca 1946r. autorstwa majora Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka
1 marca obchodzimy państwowe święto – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcone upamiętnieniu Żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto przypada w rocznicę stracenia 7 przywódców Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – kierownictwa ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej dzieło Armii Krajowej.
Share This
Skip to content