Wybierz język:
Dnia 27 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Nowym Sączu, zostały zorganizowane III Integracyjne Zawody Wspinaczkowe, w których wzięło udział około 100 zawodników. Organizatorem była Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, WTZ MADA z Nowego Sącza, a współorganizatorem Klub Wysokogórski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Turystyki Krajoznawczej ” Zdrowie”. Patronat honorowy objeli Prezydent Nowego Sącza – Ryszard Nowak, oraz Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych –  ks. Stanisław Olesiak.
W zawodach wystąpili uczniowie klas integracyjnych naszego Gimnazjum nr 10, kl I A – Wiktoria Bachula, kl II A -Julia Tubek, Jakub Olszowski. Opiekunowie: P.Miłkowska i D.Dobosz.
Podczas trwania zawodów, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.”CZŁOWIEK I GÓRY”. Spośród 52 prac, które zostały nadesłane, jury wybrało najlepszą pracę autorstwa JULII TUBEK – UCZENNICY KLASY INTEGRACYJNEJ IIA – KTÓRA ZDOBYŁA TYM SAMYM 1 MIEJSCE. Nauczyciel prowadzący: P.Miłkowska.
Share This
Skip to content