Wybierz język:

17 kwietnia 2015 r. grupa 46 uczniów z naszej szkoły po raz kolejny wyjechała na Zieloną Szkołę do Sianożęt koło Kołobrzegu. Przebywając, w położonym tuż przy plaży ośrodku „Neptun”, mieli możliwość korzystania z walorów specyficznego mikroklimatu. Bardzo bogaty program pobytu dostarczył młodzieży wiele wrażeń.

Wyprawa była żywą lekcją historii, przyrody, literatury i sztuki. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zabytkach, kulturze i tradycjach Wybrzeża Zachodniego. Zapoznali się ze specyficznymi okazami przyrody oraz uwarunkowaniami klimatu nadmorskiego. Zwiedzili Kołobrzeg z jego przepięknym gotyckim ratuszem i Bazyliką pw. Wniebowzięcia NMP oraz bogate, w kolekcje dokumentujące historię polskiej wojskowości, Muzeum Oręża Polskiego. Jedli gofry na molo i spacerowali Aleją Gwiazd w Międzyzdrojach. Mieli możliwość zobaczyć na żywo parę Orłów Bielików, a także podziwiać zasoby Muzeum Przyrodniczego zawierającego bogate zbiory fauny i flory występujące na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Odwiedzili Trzęsacz, miasteczko usytuowane na 15 południku, który wyznacza czas środkowoeuropejski. Zobaczyli brzeg klifowy i poznali przyczyny jego powstawania. Wizyta w Skansenie Chleba dostarczyła im sporo wiedzy, a także dała możliwość wypieku pysznych bułeczek. Port rybacki w Ustroniu Morskim, najwyższa na Bałtyku Latarnia Morska w Świnoujściu, rejs promem i pomniki przyrody to pozostałe atrakcje. Młodzież uczestniczyła w ciekawych prelekcjach i projekcjach filmowych. Zajęcia muzyczne z szantami, kąpiele solankowe, zajęcia sportowe i długie spacery wzdłuż przepięknych plaży Bałtyku sprawiły, że wyjazd pozostanie niezapomnianą przygodą.

Zielona Szkoła to nietypowy, ale doskonały sposób na naukę tego, czym jest przyjaźń, pomoc koleżeńska, współpraca w grupie, odpowiedzialność za siebie i innych. To sposób na poznanie siebie i własnych słabości. To niezwykłe chwile, z których powstają te najcenniejsze, tkwiące na dnie serca wspomnienia.

Opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele ZSPG nr 2 im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu: Krystyna Chruślicka, Kinga Dobosz i Marcin Maziarski oraz emerytowana nauczycielka Ewa Ujejska. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy zrealizować tak bogaty i atrakcyjny program pobytu.

Share This
Skip to content