Wybierz język:

Dnia 30.04.2015r odbył się uroczysty apel podsumowujący spożywanie owoców w szkole oraz z okazji Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Wiemy co jemy i zdrowo żyjemy”. Akademię przygotowały dzieci z klas IIb i IIIb – Klub Wiewiórka wraz z wychowawcami. Były wiersze, piosenki oraz krótkie scenki o zdrowiu i jedzeniu owoców.

Po przedstawieniu teatralnym pt.”Czarownica u dentysty”, „Jedz owoce” odbyły się konkursy o zdrowym odżywianiu dla każdej z klas 0-III.

Były zagadki, rebusy, konkurs smaku, dotyku, „Tak lub nie” i wiele innych.

Każda z klas otrzymała nagrody dla każdego dziecka: zakładki do książek odblaski, czapeczki, piórniki, fartuszki, plany lekcji i książeczki o zdrowiu zasponsorowane przez Agencję Rynku Rolnego.

Odbyła się również degustacja owoców i warzyw.

Gośćmi akademii byli: pracownicy służby zdrowia, stomatolog, pielęgniarki, dyrekcja szkoły oraz p. Piotr Sendor – Przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Krakowie, którzy otrzymali kolorowe laurki wykonane przez uczniów klasy IIIb SP.

Share This
Skip to content