Wybierz język:

W piątek 21 kwietnia  w naszej szkole odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat” organizowanego przez panią Martę Kurzeję nauczyciela języka niemieckiego. W etapie finałowym wzięli udział uczniowie z ósmych klas z nowosądeckich szkół podstawowych: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 11, SP nr 16, SP nr 18, SP nr 20 oraz z SP nr 21, a także ze szkół podstawowych w Maciejowej, Podegrodziu i Olszanej. Patronat honorowy nad konkursem objął Konsul Generalny Republiki Niemiec w Krakowie dr Michael Groß. W zmaganiach konkursowych wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły z klasy 8b Michał Długosz i Filip Wójtowicz. Na wyniki trzeba będzie poczekać do połowy maja, wtedy poznamy Mistrza Ortografii Niemieckiej. Tymczasem wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, a za naszych uczniów trzymamy bardzo mocno kciuki. Szczególne podziękowania należą się opiekunom naukowym uczestników konkursu.

Jak co roku, w tym dniu był również Dzień Języka Niemieckiego, podczas którego można było ułożyć z puzzli mapę Niemiec, lub zagrać w grę planszową. Słodki poczęstunek, w przygotowanie którego włączyli się również sami uczniowie naszej szkoły, był dodatkową atrakcją.

Share This
Skip to content