Wybierz język:

Dnia 6 maja 2022 r. odbyła się już dziewiąta edycja Szkolnego Konkursu Tłumaczeń z Języka Angielskiego

TRANSLATE IT !”.

W tym roku konkurs został skierowany do uczniów klas V i VI szkoły podstawowej.

Celem konkursu było rozwijanie motywacji do doskonalenia znajomości języka angielskiego; poszerzanie umiejętności posługiwania się językiem obcym i ojczystym oraz rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z praktycznym wykorzystaniem wiedzy z j. angielskiego w sytuacjach życiowych (tłumaczenia tekstów). Uczniowie zmierzyli się z zadaniami, w których tłumaczyli teksty z języka polskiego na język angielski oraz z języka angielskiego na język ojczysty. Najciekawsze w opinii uczniów było tłumaczenie dłuższego tekstu o tematyce związanej z kulturą krajów anglojęzycznych. Zadania zostały dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczniów klas V i VI.

Na podstawie prac uczniów Komisja Konkursowa wyłoniła Mistrza Tłumaczeń klas V i Mistrzynię Tłumaczeń wśród uczniów klasy VI oraz zdobywców tytułu wicemistrzów na obydwu poziomach.

Konkurs zorganizowała pani mgr Anna Kurnyta. Nagrody ufundowała Rada Rodziców szkoły oraz organizator konkursu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

NASZYM MISTRZOM I VICEMISTRZOM

TŁUMACZEŃ JĘZYKOWYCH

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Share This
Skip to content