Wybierz język:

W dniach 27 – 28 maja uczniowie klasy 7b wyruszyli w Beskid Sądecki. Trasa ich wędrówki zaczęła się w Obidzy, wiodła przez polanę Herślową i Schronisko PTTK na Przehybie aż do Chaty na Bucniku. Podczas wycieczki młodzież zapoznała się z geografią, przyrodą i historią Beskidu Sądeckiego. Po drodze podziwiała widoki na Pieniny, Tatry oraz inne pasma Beskidów.

Wspólny czas spędzony w Chacie na Bucniku był bardzo twórczy. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach regionalnych dotyczących etnografii pogranicza góralsko-lachowskiego, poznali gwarę, zwyczaje i strój regionalny. Nauczyli się tańca oraz śpiewu góralskiego. Odwiedzili gospodarstwo pasieczne, gdzie podczas lekcji poznali bliżej życie pszczół, zasmakowali wyrobów i zrelaksowali się w domku do apiterapii. Rekreacja, zabawy i gry integracyjne oraz ognisko z kiełbaskami dostarczyły im wielu wrażeń. Pobyt w górach był niezapomniany i pozostanie w naszej pamięci na długo.

Share This
Skip to content