Wybierz język:

28 – 29 maja klasy VIIa oraz VIb wybrały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Uniwersytetu Wrocławskiego, w szczególności Auli Leopoldina oraz Tarasu Wieży Matematycznej. Następnie, udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego i Afrykarium gdzie obserwowaliśmy różne gatunki zwierząt. W Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis odkryliśmy miejsca, w których multimedia interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze. Nawet delikatny deszcz nie przeszkodził nam w tym, aby z zachwytem spacerować po Ogrodzie Japońskim, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Urocze alejki, różnorodna roślinność, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady wywarły na nas olbrzymie wrażenie. Program wycieczki obejmował również zwiedzanie  Muzeum Panoramy Racławickiej podziwialiśmy malarstwo J. Styki oraz J. Kossaka. Poznaliśmy historię bitwy pod Racławicami. Spacerkiem uliczkami Wrocławia udaliśmy się do rynku gdzie pani przewodnik zapoznała nas z licznymi zabytkami miasta oraz opowiedziała wiele ciekawych historii.

Ogromne wrażenie wywarł na nas wieczorny spacer na pokaz światło – woda – dźwięk przy fontannie „Na Pegoli”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy stadion Śląska Wrocław, co było spełnieniem marzeń większości chłopców 🙂

Wycieczka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci 🙂

Share This
Skip to content