Wybierz język:

W dniu 21.10.2021r klasa 4c wraz z wychowawcą i p. Edytą Żywczak pojechała na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych, gdzie zdobywali wiedzę dotyczącą tworzenia naczyń z gliny. Każdy uczeń wykonał swój autorski projekt naczynia . Uczniowie również zwiedzali budowle w  Miasteczku Galicyjskim  z XIX i XX – repliki apteki, poczty, karczmy, ratusza, fotografa czy straży pożarnej. Następnie klasa ruszyła ścieżką przyrodniczą przez Lasek Falkowski do Lodziarni Miś gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przed dalszą długą drogą do szkoły. Klasa miała do pokonania 5 km, ale w szybkim dotarciu do szkoły pomogła im zabawa w „Podchody”, podczas której musieli wykonywać zadania i wykazywać się wiedzą przyrodniczą i sportową. Do szkoły wrócili bardzo zmęczeni ale zadowoleni.

Share This
Skip to content