Wybierz język:

23 maja 2024 r. klasa 3 a integracyjna wybrała się do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu w związku z obchodami Dnia Wymiaru Sprawiedliwości. Na zajęciach organizowanych w sądzie poznaliśmy pracę sędziego, prokuratora, adwokatów i innych osób związanych z wymiarem sprawiedliwości w Polsce. Sędzia, kurator sądowy, strażniczka, maszynistki i inne osoby związane z tym miejscem opowiedzieli nam o swojej pracy i pokazali gmach sądu. Byliśmy w salach rozpraw, w pokoju przesłuchań, w celach i innych ciekawych miejscach. Zobaczyliśmy jak działa lustro weneckie i mogliśmy sami założyć teczki, które są wykorzystywane do gromadzenia akt sprawy. Każdy z nas mógł na chwilę usiąść na fotelu sędziego i stuknąć sędziowskim młotkiem. Dostaliśmy też karty z pamiątkową pieczątką, słodycze i książkę o prawach dziecka. To była bardzo udana wycieczka.

Share This
Skip to content