Wybierz język:

W tym roku szkolnym odbyła się XXII edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc potrzebujących dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do akcji i przynosili drobne monety. Całe przedsięwzięcie uświadomiło dzieciom, że nawet jeden grosz może poprawić warunki życia ich rówieśników. Po zakończeniu zbiórki zważono i podliczono zebrane monety. Aż 34 kg monet dały kwotę 602,80 zł

Pieniądze zostały spakowane i wysłane na adres organizatora. 

Serdecznie dziękujemy wychowawcom klas za współpracę i motywowanie uczniów do udziału w akcji oraz rodzicom i każdemu dziecku, które wzięło udział w tworzeniu naszej szkolnej Góry Grosza

Pamiętajmy wszyscy, że „ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka” oraz „wspólnie możemy więcej….”

Koordynatorami szkolnej akcji byli nauczyciele: B. Stawiarska, D. Piwowarska, H. Jabłońska.

Share This
Skip to content