Wybierz język:

Dnia 9 grudnia 2019 r. odbyła się już ósma edycja  Szkolnego Konkursu Tłumaczeń z  Języka Angielskiego dla klas VII – VIII szkoły podstawowej „TRANSLATRE IT !”.

Celem konkursu było rozwijanie motywacji do doskonalenia znajomości języka angielskiego;  poszerzanie umiejętności posługiwania się językiem obcym i ojczystym oraz  rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z praktycznym wykorzystaniem wiedzy z j. angielskiego w sytuacjach życiowych (tłumaczenia tekstów). Uczniowie zmierzyli się z zadaniem, w którym tłumaczyli wysłuchany w języku polskim  fragmentu tekstu i tłumaczyli go na język angielski. Najciekawsze w opinii uczniów było tłumaczenie dłuższego tekstu o tematyce świątecznej z języka angielskiego na język polski. Zadania zostały dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczniów klas VII i VIII. Organizatorem konkursu była pani Anna Kurnyta.

Na podstawie prac uczniów Komisja Konkursowa wyłoniła Mistrza Tłumaczeń klas VII i Mistrzynię Tłumaczeń klas VIII oraz zdobywców II i III miejsca na obydwu poziomach.

Oto nasi zwycięzcy !!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE ZA ROK

Share This
Skip to content