Wybierz język:

4 października w klasie 2c obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje bardzo wiele możliwości. Może stanowić doskonałe ćwiczenie kompozycyjne, zabawowe, relaksacyjne i wyciszające. Składając papier dziecko uruchamia wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija myślenie twórcze, konstrukcyjne, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Kształtuje też osobowość dziecka, ucząc je cierpliwości i skupienia. Origami pobudza też układ nerwowy, integrując pracę obu półkul mózgowych. Stanowi narzędzie ułatwiające naukę matematyki.
Klasa 2c przy pomocy nauczyciela wykonała  pieski z origami. Zajęcia upłynęły nam w twórczej atmosferze, pełnej skupienia i radości. Prowadząca zajęcia pani mgr Joanna Sarota-Filip.

Share This
Skip to content