Wybierz język:

Podsumowanie XIII edycji Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Pejzaż sądecki – pejzaż zmian i rozwoju”.

W dniu 12.06.2023 roku miała miejsce uroczystość podsumowania XIII  Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego dla uczniów wszystkich szkół Sądecczyzny i powiatów ościennych oraz osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych pt. „Pejzaż sądecki – pejzaż zmian i rozwoju”. Jury oceniło 256 prac z 35 placówek oświatowych. Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej odbyło się wręczenie nagród osobom nagrodzonym i wyróżnionym.

Konkurs jest organizowany co roku przez Wydział Nauk Społecznych i Sztuki – Katedra Edukacji artystycznej i sztuk wizualnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz partnerów: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Podolu-Górowej.

Oryginalne prace wykonane w różnych technikach autorstwa uczniów, a także młodzieży  o specjalnych potrzebach edukacyjnych można oglądać przez cały okrągły rok w Galerii Paszyńskiej Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Laureaci konkursu  z naszej szkoły:

Lena Kowalik kl. IVa – II miejsce

Kamil Ogórek kl. VIIa – II miejsce

Amelia Schneider klasa VIIa – III miejsce

Karolina Klok kl. Va – wyróżnienie

Magdalena Lis kl. VII a- wyróżnienie

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Share This
Skip to content