Wybierz język:

Przedstawiamy kilka ciekawych informacji z życia naszych zeróweczek.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b. Po raz pierwszy przekraczamy próg szkoły. Mamy nadzieję na wspaniałą przygodę i ciekawe spotkania. Życzymy sobie życzliwości, wzajemnej pomocy oraz sukcesów edukacyjnych.

Odziały przedszkolne z chęcią i wielką przyjemnością uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Straży Leśnej oraz Straży Miejskiej Nowego Sącza. Wydarzenia prowadzone w formie warsztatów miały wartość edukacyjną. Dzieci zapoznały się ze zwierzętami zamieszkującymi lasy, ich zwyczajami oraz różnicami między tropami a śladami jakie mieszkańcy lasu pozostawiają po sobie. Dowiedziały się na czym polega praca strażaków miejskich oraz jakie są ich główne zadania. Po wizycie gości dzieci bezpiecznie i mądrze będą poruszać się jako uczestniczy ruchu drogowego.

Korzystając z walorów środowiska lokalnego w październiku wybraliśmy się na wycieczkę do Stadniny Koni w Nawojowej. Gospodarze oprowadzili nas po gospodarstwie, przedstawiając różne gatunki kur, królików oraz różne rodzaje maszyn rolniczych. Mieliśmy okazję zapoznać się z czynnościami pielęgnacyjnymi koni takimi jak czesanie i czyszczenie kopyt oraz dowiedzieliśmy się jak prawidłowo założyć uprząż i osiodłać konia. Niezapomniane wrażenie pozostawiła przejażdżka konna. Na koniec naszego pobytu w stadninie w ciepłej i serdecznej atmosferze, przy palącym się kominku zajadaliśmy się kiełbaskami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Share This
Skip to content