Wybierz język:

8.06.2018 r. odbył się finał X Edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Nowy Sącz – moje miasto, moja miłość” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana Ryszarda Nowaka. Tegoroczna –  X edycja konkursu została zorganizowana w ramach: Turnieju Szkół – 2018 z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości, pod tytułem: „Polsko Niepodległa – Tobie Nowy Sącz”.

Adresatem konkursu były szkoły podstawowe z terenu Miasta Nowego Sącza. Konkurs odbywał się w dwóch etapach: I – szkolnym i II – miejskim. Organizatorem etapu miejskiego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu. Do eliminacji miejskich szkolne komisje zgłaszały maksymalnie po 5 prac w dwóch kategoriach wiekowych: I – III oraz IV – VII, II i III gimn.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy literacko – plastycznej o tematyce niepodległościowej, w postaci trzech korespondujących ze sobą elementów: kartki pocztowej, znaczka pocztowego oraz życzeń z okazji jubileuszu.

Konkurs poprzez prace plastyczno – literackie jest okazją do wspólnego przeżywania i okazywania sobie radości z życia w niepodległej Polsce, propaguje kulturowe dziedzictwo kraju oraz popularyzuje i wspiera artystyczne talenty uczniów szkół z terenu Miasta Nowego Sącza.

Nadesłano 89 prac. W etapie miejskim konkursu nagrodzono i wyróżniono 44 prace.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane w specjalnie wydanym albumie . Jest to już piąty album.

Honorowym gościem uroczystości był Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Pan Jerzy Gwiżdż.

Specjalną nagrodę ufundowała przewodnicząca jury dr Iwona Bugajska – Bigos dla Arkadiusza Kozy z kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów SP 16.

Share This
Skip to content