Wybierz język:

Od września uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej  rozpoczęli przygodę z Fundacją Orange biorąc udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym MegaMisja. Był to cykl zajęć trwający 10 miesięcy, podczas których dzieci poznały bohaterów programu – Julkę, Kubę i Psotnika  oraz cyfrowe laboratorium, w którym rozgrywały się różne cyfrowe misje. Wcielając się w rolę detektywów, rozwiązywały zagadki oraz odkrywały dobre i bezpieczne strony technologii komputerowej. Ich tematyka związana była  z  ochroną prywatności, podstawami komunikacji, nowymi technologiami, bezpieczeństwem w Internecie,  oraz podstawami programowania. Wykonując zadania uczniowie uczyli się i zdobywali nagrody dla szkoły w postaci:  kreatywnych zestawów plastycznych, książek,  gier planszowych, zabawek edukacyjnych , audiobooków oraz 2 tabletów.
Przez cały czas  dzieci zdobywały sprawności w postaci naklejek do swoich albumów MegaMisji.  Na zakończenie  szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa.
Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda i ogromne przeżycia, szczególnie wtedy, gdy czekaliśmy na nagrody niespodzianki 🙂

Share This
Skip to content