Wybierz język:

Uczniowie klasy 7b wraz ze swoją wychowawczynią i nauczycielem biologii mgr Mirosławą Łastowską odbyli zajęcia warsztatowe w sądeckiej gadziarni. Poznaliśmy wiele gatunków gadów poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat tej ciekawej grupy zwierząt. Mogliśmy nawet pogłaskać węża. Na pewno zapamiętamy ,że gady to kręgowce, które opanowały środowisko wodne i lądowe. Dzisiaj żyją zaledwie 4 rzędy gadów: jaszczurki węże, krokodyle, żółwie. W Polsce  żyje tylko 9 gatunków. W Polsce wszystkie gatunki rodzimych gadów podlegają całkowitej ochronie prawnej. Oznacza to, że gadami rodzimymi w naszym kraju nie można handlować, nie można ich przetrzymywać w domu, ranić i zabijać. Podziwialiśmy również  pająki, ryby, owady o absolutnie wspaniałej kolorystyce. Na pewno długo zapamiętamy to spotkanie z żywą przyrodą.

Share This
Skip to content