Wybierz język:

18.05.2023 w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat.” Patronat honorowy nad konkursem, który już od 12 organizuje dr Marta Kurzeja-nauczyciel języka niemieckiego, objął Konsul Generalny Republiki Niemiec w Krakowie dr Michael Groß. W tym roku zwycięzcami zostali uczniowie z Nowego Sącza. Dawid Cichoński ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego zajął pierwsze miejsce i otrzymał tytuł Mistrza Ortografii Niemieckiej. Drugie miejsce zdobył Adam Saczka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej. Miejsce trzecie wywalczyła Julia Król ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Juliana Tuwima. Laureatom gratulujemy, zaś pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Podziękowania kierujemy także do opiekunów naukowych uczniów.

W tym roku Sponsorami konkursu byli:

 – Konsul Generalny Niemiec w Krakowie

 –  Goethe-Institut w Krakowie

 – Instytut Austriacki w Warszawie

 – Wydawnictwo LektorKlett

 – Kino Helios w Nowym Sączu,

 – Kino Sokół w Nowym Sączu,

 – Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu,

 – Urząd Miasta w Nowym Sączu

 – Restauracja Ratuszowa w Nowym Sączu

Wszystkim Sponsorom składamy serdecznie podziękowania.

Share This
Skip to content