Wybierz język:

Grudzień roku 2022 okazał się niezwykle atrakcyjny dla dzieci z grup 0a oraz 0b. Na naszych najmłodszych uczniów czekały miłe niespodzianki i niezapomniane wrażenia.

Dnia 5 grudnia z okazji Dnia Św. Mikołaja odbyła się wycieczka do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na przedstawienie pt. Sierotka Marysia”. Dzieci były zachwycone występem, po którym nastąpiło spotkanie z Mikołajem oraz rozdanie przez niego prezentów.

Dnia 7 grudnia z okazji Dnia Integracji, dzieci z zerówek miały okazję uczestniczyć w akademii zorganizowanej przez uczniów i nauczycieli klas integracyjnych. Podczas spotkania oprócz wspaniałego występu dzieci z grup integracyjnych, najmłodsi podopieczni dowiedzieli się również jak wygląda codzienność osób z niepełnosprawnością oraz z jakimi trudnościami i przeszkodami muszą się zmagać.

Szkolnym zwyczajem także i w naszych grupach zorganizowano szkolną wigilię. Dzieci wraz z nauczycielami zasiadły przy wspólnych, pięknie udekorowanych stołach, dzieliły się opłatkiem oraz składały sobie życzenia. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne takie jak barszcz oraz pierogi. Dodatkowo dzieci częstowały się owocami, pysznymi pierniczkami oraz innymi słodkościami, które osłodziły ten niezapomniany, pełen życzliwości dzień.

Dnia 22 grudnia dzieci z zerówek wystąpiły w szkolnych jasełkach jako mali kolędnicy. Z przejęciem i wielkim zaangażowaniem wzięły udział w przedstawieniu przebrane za pastuszków, aniołki oraz Króla Baltazara. Tego dnia w całej szkole rozbrzmiewały piękne piosenki o tematyce świątecznej w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów z grup 0a i 0b.

Share This
Skip to content