Wybierz język:
Od 25 do 29 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły przebywali na kolejnej kulturoznawczej wyprawie nad morzem. W ciągu tych 5 dni mieli okazję poznać historię, legendy i gwarę poznańską, a także nauczyć się wypiekać rogale świętomarcińskie. Odwiedzili Darłówek, gdzie płynąc statkiem, przeżyli morską przygodę. Odkryli tajemnice bursztynu podczas lekcji muzealnej w Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. W porcie w Ustce podziwiali pomnik Syrenki, a w tamtejszym dawnym schronie lotniczym zobaczyli niezwykłe minerały w tym kryształ górski. W Fokarium Charlotta przywitały ich 4 foki, które podczas treningu medycznego zachwyciły zwinnością. Zamek Książąt Pomorskich dodał wszystkim dreszczyku emocji, bowiem skrywa on w sobie tajemnicze historie mieszkańców i mnóstwo eksponatów obrazujących życie codzienne. Wyprawę zakończyła wizyta w Biskupinie, gdzie dziewczęta własnoręcznie wykonywały naszyjniki a chłopcy budowali pierwsze osady. 
Wycieczka była wspaniałą i ekscytującą przygodą. Już nie możemy się doczekać następnej!
Share This
Skip to content