Wybierz język:

Wszyscy wiemy, że los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka. Nie wszyscy jednak mamy świadomość, że w schroniskach i przytuliskach zajmujących się pomocą naszym braciom mniejszym brakuje wszystkiego . Bezdomne, w wielu przypadkach porzucone zwierzaki zasługują na odrobinę ciepła, dobrego jedzenia i dach nad głową. Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc czworonogom ze schroniska  w Wielogłowach. Akcja trwała prawie miesiąc. Udało nam się zebrać bardzo duże ilości karmy, materacyków, kocy i akcesoriów dla zwierząt.

To symboliczne wsparcie spotkało się  z dużą wdzięcznością nie tylko osób prowadzących placówkę ale też i samych „adresatów” zbiórki, których merdanie ogona wywołuje uśmiech na twarzy i jest bezcenną formą podziękowania. Głównym celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt. Nad całością czuwała pani mgr Mirosława Łastowska ,pani mgr Aneta Czarniecka oraz Samorząd Szkolny z opiekunem panią mgr Beatą Antkiewicz. Uczniowie zawieźli swoje dary i osobiście przekazali schronisku mając okazję zapoznać się z jego mieszkańcami.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za ich dobre serduszko, za to, że nie pozostali obojętni wobec losu tych biednych zwierząt. Dziękujemy również rodzicom  a w szczególności Państwu Sabinie i Rafałowi Górskim za pomoc w transporcie naszych darów do schroniska.

Share This
Skip to content