Wybierz język:

Od września w świetlicy szkolnej realizowany jest program edukacyjny „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Programem objęci są uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Zajęcia są oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopotów z cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne wyzwania i zdobywają punkty, które wymieniają na nagrody pomocne w realizacji zajęć. Cały program składa się z 11 bloków: Korzystanie z informacji. Dziecko w środowisku medialnym. Język mediów. Prawo. Kreatywne korzystanie z mediów. Bezpieczeństwo w mediach i komunikacji. Etyka i wartości w mediach i komunikacji. Ekonomiczne aspekty działania mediów. Kompetencje cyfrowe. Mobilne bezpieczeństwo. Programowanie.
Po zrealizowaniu wszystkich etapów MegaMisji dzieci będą świadomie korzystać z Internetu, poznając wcześniej zagrożenia związane m.in. z cyberprzemocą i wirusami.

Nagrody które już udało nam się zdobyć to: tablet, gry planszowe, zestaw kreatywny na który składają się m.in. farby, plastelina, pastele. A to wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, którzy realizują kolejne etapy MegaMisji.

Przed nami kolejne wyzwania i kolejne nagrody do zdobycia !!!! 🙂

Liderki MegaMisji: Bogumiła Stawiarska, Dominika Piwowarska

Share This
Skip to content