Wybierz język:

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Nocy Naukowców w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych piątkowym popołudniem pojechali do Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia. Wzięli tam udział w wielu zajęciach, poszerzając swoją wiedzę o ciekawostki z dziedziny matematyki, biologii, fizyki, medycyny. Gimnazjaliści mogli zrobić sobie pomiary antropologiczne, spróbować swojej wytrzymałości w warunkach niedotleniania albo wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze, sprawdzić swoich możliwości w opiece szpitalnej, a także wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Uczniowie obserwowali także pokaz sztuk walki, ćwiczenia gimnastyczne poprawiające sprawność naszego kręgosłupa oraz ćwiczenia na trampolinach. Jednak największą atrakcją dla uczniów były sale rehabilitacyjne i treningowe zawodników Sandecji, w których m. in. poprawiają swoją wytrzymałość w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Udział uczniów naszej szkoły w Nocy Naukowców, stanie się coroczną wyprawą po wiedzę niedostępną w szkolnych ławkach.

Share This
Skip to content