Wybierz język:

29 maja 2023 r. klasy 7a i 8c wraz z opiekunami udały się na dwudniową wycieczkę do Budapesztu. 

Po prawie 6 godzinnej podróży – około południa dotarli do Budapesztu. Na początek zwiedzili: Plac Tysiąclecia, Zamek Vaydahunyad oraz Park Miejski – Varosliget. 

W centrum Budapesztu zrobili krótką przerwę obiadową. Spacerując ulicami Budapesztu podziwiali Parlament, Plac Wolności oraz katedrę św. Stefana. 

Po spacerze Bulwarami wzdłuż Dunaju, autokarem przejechali do Tropicarium – Oceanarium. Po wyczerpującym dniu udali się do hotelu na zasłużony odpoczynek i kolację.

Następnego dnia po zjedzeniu śniadania, spakowaniu rzeczy do autokaru, podjechali pod górę Gellerta, skąd mogli podziwiać panoramę Budapesztu. Kolejnym przystankiem było Wzgórze Zamkowe, które zostało wpisane na listę UNESCO. Głównymi atrakcjami wzgórza, były: Zamek Królewski, nazywany również Zamkiem BudaPałac Sandora – oficjalna siedziba prezydenta Węgier, Baszta Rybacka oraz Kościół Macieja – najważniejsza świątynia na wzgórzu, nazwana tak na cześć króla Węgier. Kontynuując wycieczkę zatrzymali się na spacer na Wyspie Małgorzaty.

Na koniec odwiedzili Halę Targową, pełną straganów z artykułami spożywczymi, pamiątkami i jedzeniem. Po zwiedzeniu Hali udali się na posiłek przed drogą powrotną do domu. W drodze do domu dopisywały humory, czas umilali śpiewający w autokarze uczniowie. Pod szkołę, gdzie czekali rodzice dotarli około godziny 22.

Share This
Skip to content