Wybierz język:
Dnia 19 kwietnia 2024 roku w ramach nawiązania współpracy między Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu, a SP 16  w Nowy Sączu, odbyły się niezwykle interesujące i inspirujące zajęcia dla dzieci uczęszczających do klas 1-3. Była to doskonała okazja dla najmłodszych uczestników, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz zanurzyć się w fascynującym świecie nauki i techniki.
Podczas prezentacji można było zobaczyć różnorodne nowoczesne urządzenia, które z pewnością wywołały zachwyt i ciekawość wśród dzieci. Jednym z głównych punktów był pokaz drukarki 3D, która zapewne otworzyła dzieciom oczy na możliwości, jakie stwarza nowoczesna technologia w kształtowaniu rzeczywistości. Widok powstających przed ich oczami trójwymiarowych obiektów na pewno był niezwykle fascynujący i inspirujący.
Nie zabrakło również prezentacji robo-psa oraz ramienia robota, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Obserwowanie interakcji z tymi zaawansowanymi technologicznie urządzeniami zapewne skłoniło dzieci  do refleksji nad możliwościami, jakie niesie ze sobą rozwój robotyki i automatyzacji.

Takie inicjatywy nie tylko dostarczają dzieciom niezapomnianych wrażeń i doświadczeń, ale także pomagają im w rozwijaniu ciekawości oraz otwierają drzwi do świata nauki i technologii. Dzięki takim wydarzeniom dzieci mają szansę lepiej zrozumieć, jakie możliwości kryją się w dziedzinie nauk ścisłych i technicznych, co może być motywacją do dalszego zgłębiania tych obszarów w przyszłości. 

Czekamy na więcej 
Joanna Sarota – Filip 

Share This
Skip to content