Wybierz język:

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Po raz pierwszy w naszej szkole będziemy celebrować to święto poprzez zorganizowanie wielu ciekawych wydarzeń.

Planujemy w piątek 21 kwietnia

  1. Przedstawienie krótkiej scenki teatralnej Pt „ Książki przed sądem”
  2. Przeprowadzenie akcji „ Pozostaw ślad w szkolnej bibliotece” ( na holu przy wejściu głównym znajdzie się punkt zbioru książek do szkolnej biblioteki, preferowane są książki nowe, nie poniszczone)
  3. Wystawa pt „ Nowości w naszej bibliotece” gdzie przedstawione będą pozycje książkowe, które niedawno zasiliły katalog naszej szkolnej biblioteki
  4. Przygotowanie gazetki szkolnej na holu głównym szkoły informującej o świecie książki i jego obchodach
  5. Przeprowadzenie akcji „ Starsi czytają młodszym” , polegająca na tym, iż uczniowie klasy Va przeczytają swoje ulubione baśnie i legendy swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas młodszych tj klas O, I, II.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-VI pt. „ Najładniejsza zakładka do książki”

Przyłącz się do nas!!! Organizatorzy: Marzena Twardy, Ewa Młynarczyk

Share This
Skip to content