Wybierz język:

W dniach 25 kwietnia oraz 11 maja, gościliśmy w naszej szkole ratowników z GOPR, którzy przeprowadzili dla uczniów klas: IVa,b, Va oraz VIIa warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Głównym celem  spotkania było przekazanie uczniom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Ratownicy pokazali uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca. Uczniowie mieli także  okazję przećwiczyć na fantomach, w jaki sposób poprawnie wykonać  resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej.

Warsztaty odbyły się w ramach przygotowania do egzaminu na kartę rowerową dla klas IV.

Serdecznie  dziękujemy ratownikom: Panu Grzegorzowi Sus oraz Tomaszowi Kościsz za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Share This
Skip to content