Wybierz język:

W ramach akcji Odblaskowa Szkoła w dniu 6 października w naszej szkole odbyło się spotkanie pracowników policji z uczniami klas 0-3 Szkoły Podstawowej.
Tematem spotkania uczniów z klas najmłodszych z policjantami było „Bezpieczeństwo na drodze”. Policjanci mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach. Panowie policjanci przestrzegli uczniów przed jakimikolwiek kontaktami z obcymi ludźmi. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które obiecały nosić każdego dnia w trosce o swoje bezpieczeństwo. Panom policjantom serdecznie dziękujemy za ciekawą oraz pouczającą lekcje a co do naszych uczniów to: mamy nadzieje, że będą świecić przykładem:)

 

Koordynator projektu:
mgr Dominika Kowalik

Share This
Skip to content