Wybierz język:

Dnia 01.04.2022r uczniowie klasy 4c  i 7b wraz ze swoimi wychowawcami  p. A. Czarniecką i p. M. Łastowską wzięli udział w spektaklu teatralnym „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. Uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie, którego akcja  toczy się w końcu XIX w.
w miasteczku St. Petersburg w Ameryce nad rzeką Missisipi. Uczniowie poznali  przygody tytułowego bohatera – Tomka Sawyera i jego rówieśników, beztroskie dzieciństwo na przedmieściach miasta, dziecięce przygody, a także dramatyczne wydarzenia.

Po przedstawieniu teatralnym uczniowie uczestniczyli w  warsztatach gdzie poznali  tajniki aktorskiego świata. Zapoznali się z pracą reżysera, aktorów, suflera, scenografów, charakteryzatorów w trakcie przygotowywania sztuk teatralnych, dowiedzieli się jak tworzone są lalki wykorzystywane w spektaklach.

Podczas zajęć odbyły się ćwiczenia z zakresu emisji głosu, barwy, głośności, dykcji intonacji czy nacechowania emocjonalnego, a także ruchu, gestu i mimiki scenicznej.

Uczniowie wrócili pełni wrażeń i wiadomości dotyczących teatru.

Share This
Skip to content