Wybierz język:

Listopad obfitował w niezwykłe wydarzenia, w których z chęcią udział wzięły także nasze dzieci z zerówki z grupy 0a i 0b.

Dnia 8 listopada tego roku odbył się Konkurs Recytatorski „Kocham moją ojczyznę”, w którym udział wzięły dzieci z grupy 0a oraz 0b.

Uczestnicy konkursu wspaniale recytowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej, przykuwając uwagę zebranych na sali osób oraz samego jury. W grupie 0a wystąpili: Zuzanna Czapiga, Jakub Sobczyk, Szymon Poręba oraz Oliwia Zielińska i Aleksander Ogórek. W grupie 0b udział wzięli: Kinga Rams, Alan Oleksy, Kacper Nowak oraz Franciszek Leśnik. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Nowak, drugie miejsce zdobyli Oliwia Zielińska i Aleksander Ogórek, trzecie miejsce zdobyła Julia Odelga. Wyróżnienie jury otrzymał Franciszek Leśnik. Wszystkim uczestnikom konkursu raz jeszcze gratulujemy!

Dnia 24 listopada dzieci z grupy 0a i 0b miały okazję uczestniczyć w „Spotkaniu z Podróżnikiem”, podczas którego dowiedziały się wiele ciekawostek na temat Turcji. Z zainteresowaniem słuchały o tureckich obyczajach, tradycyjnych potrawach oraz ciekawych miejscach. Oglądając zdjęcia z wyprawy, odpowiadały również na pytania Pana Podróżnika.

Dnia 25 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla naszych zeróweczek. Z tej okazji dzieci przybyły do szkoły przebrane w różnorodne, kolorowe stroje. Pojawiły się wróżki oraz wiele innych ciekawych postaci, wzbudzając zaciekawienie i zachwyt nauczycieli i uczniów szkoły. Na początku zabawy dzieciom zostały przybliżone tradycje ludowe oraz wróżby andrzejkowe, w czasie których uczestnicy z przymrużeniem oka mogli poznać swoją przyszłość. Wróżby przerywane były wspólną zabawą w kole, parach oraz indywidualnymi tańcami w rytm muzyki. Na zakończenie imprezy serwowana była pizza oraz napoje i owoce. Dzieciom z grupy 0a i 0b tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyżej opisanych wydarzeń 😉

Share This
Skip to content