Wybierz język:

15 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunkami wyruszyli na jedną z ostatnich wycieczek w ramach nauki w szkole podstawowej. I choć jej termin zbiegł się w czasie ze Świętem Szkoły – 30. rocznicą nadania placówce imienia Orląt Lwowskich – to cel wyjazdu skłaniał raczej do poważnej zadumy niż radosnego świętowania. Ten dzień był przeznaczony na zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i Brzezince. Bloki i baraki obozowe, rzeczy osobiste więźniów, piece krematoryjne i napis „Arbeit macht frei” – te dramatyczne w swej wymowie eksponaty z pewnością sprawią, że młodzież na zawsze zapamięta jeden z najmroczniejszych epizodów z historii XX wieku. Na ich widok w niejednym oku zakręciła się łza…

„W programie” nie zabrakło też ulewnego deszczu, posiłku w znanej restauracji i walki o miejsca w tyle autobusu. Jak to na wycieczce…

Share This
Skip to content