Wybierz język:

Witajcie; Hello; Ciao; Bonjour; Hola; Hej;  Salut –  takie pozdrowienia można było usłyszeć w naszej szkole dnia 26 września 2019 r. W czwartek świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. W tym dniu wielu uczniów zaprezentowało nam swoje umiejętności i zainteresowania językami obcymi. Niektórzy zdecydowali się na zaprezentowanie kolegom i koleżankom wierszy, rymowanek czy zaśpiewanie piosenek w języku angielskim, niemieckim, czeskim, włoskim, francuskim czy hiszpańskim. Inni uczniowie próbowali nauczyć uczniów swej klasy liczenia, dni tygodnia czy alfabetu w języku obcym.

Naklejki z pozdrowieniami w różnych językach obcych cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Kilku uczniów i nauczycieli wykonało także plakaty i gazetki promujące naukę języków i prezentujące wybrane kraje Europy. Nauczyciele języków obcych przygotowali na swoje lekcje również wiele ciekawych zadań i prezentacji związanych z różnymi językami.

Poza tym, w naszej szkole wśród wybranych uczniów i nauczycieli uczennice klasy ósmej przeprowadziły ankietę na temat uczenia się języków obcych. Jak się okazuje najpopularniejszym językiem wśród ankietowanych był angielski , niemiecki i rosyjski. Ulubione wyrażenia w języku obcym to: „OK”; „bella vita”, „holiday”; czy „easy”. Hiszpański, francuski , włoski czy rosyjski to języki jakich ankietowani chcieliby się uczyć, poza tymi jakie proponuje szkoła. Wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele zgodnie uważają, że nauka języków obcych jest przydatna w życiu i zdecydowana większość z nich miała okazję mówić w języku obcym podczas wakacji lub w innej sytuacji życiowej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły marzą o podróży do Włoch; Niemiec; USA; Grecji; Hiszpanii; Londynu; Francji; Japonii czy Meksyku.

Pomysłodawczynią świętowania w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków była pani Anna Kurnyta we współpracy z nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego. Inicjatywa bez wątpienia spodobała się uczniom i nauczycielom.  Dlatego też,  już zastanawiają się nad kolejnym, zorganizowanym  z większym rozmachem, Dniem Języków w przyszłym roku.

Share This
Skip to content