Wybierz język:

Dzień Chłopaka – Święto, które powstało, prawdopodobnie dlatego, że Panowie pozazdrościli Paniom Dnia Kobiet 🙂  Jak podaje angielska wikipedia: „International Men’s Day” był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad  Tobago. Święto to jest obchodzone na całym świecie w różnych dniach, np. w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men’s Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma pełnej zgody co do dnia, w którym powinno się obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale są też takie, które wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą „Dzień Chłopaka”, podczas gdy 10 marca z nazwą „Dzień Mężczyzny”.

Jednakże, w naszej szkole nie spieramy się o to która data będzie bardziej stosowna i życzymy Wszystkich Chłopcom oraz Mężczyznom w naszej szkole samych radosnych dni, spełnienia wszystkich marzeń, mnóstwo uśmiechu i mało złości 🙂

Wszystkiego najlepszego !kiss

Share This
Skip to content