Wybierz język:

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas tzw.  No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. 

Dzień bez plecaka w polskich szkołach służy głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ogranicza jedynie wyobraźnia laughing A ta jak doskonale wiemy – nie zna granic laughing W naszej szkole już po raz drugi Samorząd Szkolny zorganizował „Dzień bez plecaka” w pierwszy dzień wiosny. Nie da się zaprzeczyć, że było kolorowo i wesoło 🙂  Uczniowie przynieśli  swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, kuwety oraz… taczki. 

Zresztą, zobaczcie sami 🙂

Share This
Skip to content