Wybierz język:
  Życie z niepełnosprawnością jest ciągłym nawigowaniem między poczuciem wyjątkowości- wyjątkowej niesprawiedliwości, wyjątkowej krzywdy, wyjątkowej dzielności, wyjątkowego wysiłku- a poczuciem zwyczajności, „normalności”. Poruszająca się między tymi dwoma biegunami osoba nie jest sama- są z nią rodzice, nauczyciele, dzieci w szkole, badaczki na koloniach, lekarze, sąsiedzi, dzieci i dorośli na ulicach.

Maria Reimann

We wtorek 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi obchodziliśmy 30 lecie Integracji. W związku z tym, od rana klasy integracyjne prowadziły kiermasz słodkości z którego zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na cele związane z integracją. 

Cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez klasy integracyjne. Jednym z zaproszonych gości był wieloletni dyrektor  szkoły mgr Janusz Chruślicki, który przypomniał wszystkim jak wyglądały początki integracji w naszej szkole. Mieliśmy przyjemność gościć również byłych absolwentów klas integracyjnych, dzięki których wspomnieniom przenieśliśmy się w przeszłość. W tych dniach dzieci uczestniczyły w warsztatach dogoterapii.

5 grudnia ku wielkiej radości dzieci, rodziców i nauczycieli został oddany do użytku profesjonalny podjazd sponsorowany przez Urząd Miasta Nowego Sącza.

Aby ten dzień był jeszcze piękniejszy na jego zakończenie dzieci z klas integracyjnych odwiedził mikołaj z organizacji Motosacz i obdarował je wspaniałymi prezentami.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom wspomagającym za organizację tego ważnego dnia, rodzicom za zaangażowanie, wspólną integrację oraz niesienie radości i uśmiechu.

Share This
Skip to content