(18) 443-98-51 | (18) 449-09-60 sp16ns@edu.nowysacz.pl

MATERIAŁY OD PSYCHOLOGA I PEDAGOGA SZKOLNEGO

MATERIAŁY OD PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

Icon

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Icon

Potrzeby psychiczne dziecka

Icon

Jak dbać o zdrowie psychiczne podczas epidemii?

Icon

Wsparcie psychologiczne

  WIDEO

  PRZEMOC JEST PRZESTĘPSTWEM

  PREZENTACJA

  WSKAZÓWKI NA CZAS UCZENIA SIĘ ZDALNEGO

  PREZENTACJA

  POZYTYWNE WZMOCNIENIA NA KAŻDY DZIEŃ

  PLAKAT

  PRAWA DZIECKA

  MATERIAŁY OD PEDAGOGA SZKOLNEGO

  Szanowni Państwo.

  Nauka zdalna -poza wieloma negatywnymi konsekwencjami- niesie także pewne pozytywy. Uczniowie nabywają umiejętności samodyscypliny, planowania swojego czasu, odpowiedzialności i samodzielności. Oczywiście ogromny wkład w ich doskonalenie mają rodzice codziennie czuwający nad swoimi pociechami.
  Konsultując z rodzicami problematykę trudności, na które napotykają, coraz częściej pojawia się problem pozostawiania  na ostatnią chwilę podejmowania obowiązków – nie tylko szkolnych, ale także tych domowych, codziennych.

  Dlatego udostępniam dziś krótki tekst, który może stać się wskazówką do pracy z dzieckiem niechętnie podejmującym obowiązki. zachęcam do lektury i pozdrawiam serdecznie.

  Icon

  Dziecko zostawia wszystko "na później"?

  Zadaj te 3 pytania, a pozytywną zmianę odczuje cała rodzina

   PREZENTACJA

   EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

   Rzecz o egzaminach, z myślą zwłaszcza o rodzicach.
   Zachęcam do obejrzenia.
   Serdecznie pozdrawiam
   Edyta Żywczak

   PREZENTACJA

   DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

   Szanowni Rodzice i Uczniowie. Jutro obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Z tej okazji udostępniam Wam krótką prezentację na ten temat. Warto przypomnieć sobie kilka prawd i obalić mity, które krążą zwłaszcza wśród młodych ludzi na ten temat. Przyjrzymy sie także e-papierosom.
   Zachęcam do obejrzenia.
   Serdecznie pozdrawiam
   Edyta Żywczak

   WIDEO

   JAK WYTRWAĆ DO KOŃCA.

   Drodzy Uczniowie i Rodzice! W związku z aktualną sytuacją w trosce o Wasze samopoczucie oraz zdrowie psychiczne przypominam, że jestem dostępna dla Was poprzez e-dziennik, email pedagog_zspg2@tlen.pl oraz skype ( pod tym samym adresem mailowym).

   Zapraszam do kontaktu online. Przekazuję też krótką prezentację z przymrużeniem oka, którą otrzymałam od znajomej koleżanki „po fachu”, a która chyba dość trafnie opisuje stan emocjonalny uczniów, rodziców i nauczycieli w tym trudnym czasie.

    

   Serdecznie pozdrawiam
   Edyta Żywczak

   PLAKAT

   JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

   PLAKAT

   INSTRUKCJA UŻYWANIA MASECZKI

   FILM

   ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

   FILM

   BAJKA O KORONAWIRUSIE

   FILM

   SOLIDARNOŚĆ W CZASACH ZARAZY

   BAJKA

   BAJKA O ZŁYM KRÓLU WIRUSIE I DOBREJ KWARANTANNIE

   PORADY

   JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM W CZASIE PANDEMII?

   Share This