Wybierz język:

MATERIAŁY OD PSYCHOLOGA I PEDAGOGA SZKOLNEGO

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałymi okolicznościami powrotu do pracy zdalnej przypominam  Państwu informację o możliwościach komunikowania się z pedagogiem szkolnym.

Podstawową formą  na e-dzienniku w godzinach swojej pracy będę na bieżąco odpowiadać na komunikaty od Państwa tj.

 • poniedziałek 10:00-11:00 i 11:45-13:45
 • wtorek 14:00-16:00
 • środa 10:00-11:40
 • czwartek 10:00-11:40
 • piątek 9:00-13:00

Ponadto informuję, że od poniedziałku do czwartku jestem obecna na terenie szkoły, jeśli więc zajdzie potrzeba skontaktowania się ze mną osobiście to bardzo proszę o wcześniejszą informację telefoniczną lub na e-dzienniku i ustalimy konkretny termin spotkania.

Dodatkowo   można skorzystać z drogi mailowej na adres pedagog_zspg2@tlen.pl a także z komunikatora teams-po uprzednim umówieniu spotkania.

Istnieje więc możliwość indywidualnych konsultacji z rodzicami i uczniami.

Zdaję sobie sprawę z trudności jakie w obecnej chwili zaistniały oraz problemów, które mogą generować. Dlatego dla zainteresowanych rodziców będę przesyłać poprzez platformę szkoły krótkie informacje z różnych dziedzin szeroko związanych z tematyką wychowania i profilaktyki.

Z poważaniem Edyta Żywczak.

KONSULTACJE DLA RODZICÓW – PSYCHOLOG SZKOLNY

Konsultacji dla rodziców – wtorki godz. 13:00-14:00

MATERIAŁY OD PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

Icon
Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci
Icon
ORGANIZACJA UCZENIA SIĘ
Icon
SZKOŁA BEZ PRZEMOCY
Icon
Potrzeby psychiczne dziecka
Icon
Jak dbać o zdrowie psychiczne podczas epidemii?
Icon
Wsparcie psychologiczne

  WIDEO

  PRZEMOC JEST PRZESTĘPSTWEM

  PREZENTACJA

  WSKAZÓWKI NA CZAS UCZENIA SIĘ ZDALNEGO

  PREZENTACJA

  POZYTYWNE WZMOCNIENIA NA KAŻDY DZIEŃ

  PLAKAT

  PRAWA DZIECKA

  MATERIAŁY OD PEDAGOGA SZKOLNEGO

  Szanowni Państwo.

  Nauka zdalna -poza wieloma negatywnymi konsekwencjami- niesie także pewne pozytywy. Uczniowie nabywają umiejętności samodyscypliny, planowania swojego czasu, odpowiedzialności i samodzielności. Oczywiście ogromny wkład w ich doskonalenie mają rodzice codziennie czuwający nad swoimi pociechami.
  Konsultując z rodzicami problematykę trudności, na które napotykają, coraz częściej pojawia się problem pozostawiania  na ostatnią chwilę podejmowania obowiązków – nie tylko szkolnych, ale także tych domowych, codziennych.

  Dlatego udostępniam dziś krótki tekst, który może stać się wskazówką do pracy z dzieckiem niechętnie podejmującym obowiązki. zachęcam do lektury i pozdrawiam serdecznie.

  Icon
  Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci
  Icon
  CYBERPRZEMOC
  Icon
  Dziecko zostawia wszystko "na później"?

  Zadaj te 3 pytania, a pozytywną zmianę odczuje cała rodzina

   PORADY

   JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O WOJNIE

   INFORMACJA

   30 Kwietnia – Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

   INFORMACJA

   Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

   INFORMACJA

   DZIEŃ WOLONTARIUSZA

   PREZENTACJA

   EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

   Rzecz o egzaminach, z myślą zwłaszcza o rodzicach.
   Zachęcam do obejrzenia.
   Serdecznie pozdrawiam
   Edyta Żywczak

   PREZENTACJA

   DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

   Szanowni Rodzice i Uczniowie. Jutro obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Z tej okazji udostępniam Wam krótką prezentację na ten temat. Warto przypomnieć sobie kilka prawd i obalić mity, które krążą zwłaszcza wśród młodych ludzi na ten temat. Przyjrzymy sie także e-papierosom.
   Zachęcam do obejrzenia.
   Serdecznie pozdrawiam
   Edyta Żywczak

   WIDEO

   JAK WYTRWAĆ DO KOŃCA.

   Drodzy Uczniowie i Rodzice! W związku z aktualną sytuacją w trosce o Wasze samopoczucie oraz zdrowie psychiczne przypominam, że jestem dostępna dla Was poprzez e-dziennik, email pedagog_zspg2@tlen.pl oraz skype ( pod tym samym adresem mailowym).

   Zapraszam do kontaktu online. Przekazuję też krótką prezentację z przymrużeniem oka, którą otrzymałam od znajomej koleżanki „po fachu”, a która chyba dość trafnie opisuje stan emocjonalny uczniów, rodziców i nauczycieli w tym trudnym czasie.

    

   Serdecznie pozdrawiam
   Edyta Żywczak

   PLAKAT

   JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

   PLAKAT

   INSTRUKCJA UŻYWANIA MASECZKI

   FILM

   ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

   FILM

   BAJKA O KORONAWIRUSIE

   FILM

   SOLIDARNOŚĆ W CZASACH ZARAZY

   BAJKA

   BAJKA O ZŁYM KRÓLU WIRUSIE I DOBREJ KWARANTANNIE

   PORADY

   JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM W CZASIE PANDEMII?

   Share This
   Skip to content