Wybierz język:

LOGOWANIE SIĘ DO PLATFORMY OFFICE / TEAMS

W ty miejscu znajdziecie mini poradnik jak się zalogować i korzystać z aplikacji TEAMS.

Najpierw trzeba się zalogować do konta office.com . Jak to zrobić tłumaczyłem na tej stronie: https://zspg2.pl/17032-2/

 

LOGIN I HASŁO:

Gdzie znajdę login i hasło dla uczniów?

Po zalogowaniu na dziennik, wchodzimy w zakładkę DOSTĘP OFFICE365. Znajduje się tam login i hasło do pierwszego logowania.

UWAGA: Hasło do usługi każdy dostanie za pośrednikiem dziennika elektronicznego naszej szkoły. Hasło pierwszego logowania już wygasło.

KROK 1: Wchodzimy na stronkę https://www.office.com klikamy na ikonkę logowania w prawym górnym rogu. (Ikonka ludzika w kółeczku ze znaczkiem plusika)

KROK 2: Podajemy login (to ten z końcówką @sp16nowysacz.pl)  i klikamy dalej ( login znajdziecie w dzienniku VULCAN w zakładce „DOSTĘP OFFICE 365”.  Jeśli go jeszcze nie macie napiszcie do mnie na dzienniku.

KROK 3: Wpisujemy swoje hasło. Hasło do pierwszego logowania przesłałem Wam i rodzicom w wiadomości na dzienniku szkolnym VULCAN.

KROK 4: Po podaniu prawidłowych danych do logowania wyświetli nam się komunikat „CZY CHCESZ ABY CIĘ NIE WYLOGOWYWAĆ?”. Jeśli jesteście na swoim komputerze kliknijcie TAK. Zobaczycie mniej informacji z prośbą o logowanie.

 

KROK 5: Pojawi nam się okno pakietu office. Teraz wybieramy z menu z prawej strony ikonkę Microsoft TEAMS. ( granatowe ludziki z literką T ).

 

KROK 6: Program przełączy się na aplikację Microsoft TEAMS. Można ściągnąć dedykowaną aplikację lub kliknąć linka „ZAMIAST TEGO UZYJ APLIKACJI INTERNETOWEJ”.

 

KROK 7: Po wejściu w Microsot TEAMS pokażą się Wam grupy przedmiotowe do których jesteście przypisani. Wybieramy z menu po lewej stronie pozycję „KALENDARZ”. Znajdziecie tam wszystkie zaplanowane na najbliższy czas lekcje.

 

KROK 8: Klikamy w kalendarzu na zajęcia, które obecnie macie w planie i wciskamy klawisz dołącz. Po chwili jak nauczyciel zatwierdzi waszą prośbę zostaniecie wpuszczeni do pokoju 🙂

 

Share This
Skip to content