Wybierz język:

LOGOWANIE SIĘ DO USŁUGI OFIICE/TEAMS ORAZ SZKOLNEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ

UWAGA: W TYM ROKU HASŁO DO USŁUGI TEAMS / OFFICE DZIAŁA RÓWNIEŻ NA SZKOLNEJ PLATFORMIE. UCZNIOWIE MAJĄ JEDNO KONTO W RAMACH TYCH SERWISÓW.

Usługa Office 365 to chmurowa usługa subskrypcyjna stanowiąca połączenie najlepszych narzędzi do nowoczesnej pracy. Dzięki połączeniu najlepszych w swojej klasie aplikacji, takich jak Excel i Outlook, z zaawansowanymi usługami w chmurze, takimi jak OneDrive i Microsoft Teams, usługa Office 365 umożliwia wszystkim tworzenie i udostępnianie zawartości w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

JAK SKORZYSTAĆ Z DARMOWEJ LICENCJI?

Nasza szkoła skorzystała z oferty firmy Microsoft dla szkół. Dzięki temu każdy uczeń i nauczyciel może bezpłatnie korzystać z pakietu Office 365. Aby uzyskać dostęp do usługi wystarczy zalogować się na dziennik i wybrać odpowiednią zakładkę.

Gdzie znajdę login i hasło dla uczniów?

Po zalogowaniu na dziennik, wchodzimy w zakładkę DOSTĘP OFFICE365. Znajduje się tam login i hasło do pierwszego logowania.

UWAGA: Hasło do usługi każdy dostanie za pośrednikiem dziennika elektronicznego naszej szkoły. Hasło pierwszego logowania już wygasło.

JAK SIĘ ZALOGOWAĆ?

Aby mieć dostęp do darmowych programów należy przejść na stronę

 OFFICE365 – https://www.office.com/

i zalogować się na podane w dzienniku hasło. Witryna poprosi nas o zmianę hasła oraz o wybranie domeny (maila). Należy wybrać ten z końcówką @sp16nowysacz.pl. I to tyle. Od teraz możecie korzystać z najnowszych wersji pakietu Office.

JAK SIĘ ZALOGOWAĆ NA SZKOLNĄ PLATFORMĘ?

Login i hasło do logowania na szkolną platformę jest takie samo jak do OFFICE.com. Obie platformy zostały ze sobą połączone dla wygody uczniów. Na obie strony uczniowie logują się tym samym loginem i hasłem.

Aby zalogować się na platformie szkolnej uczniowie przechodzą na poniższy adres:

https://platforma.sp16nowysacz.pl/

i klikają przycisk „ZALOGUJ SIĘ PRZEZ OFFICE 365”.

Jeśli uczniowie są już zalogowani w witrynie office.com, platforma to wykryje i logowanie nastapi automatycznie. Jeśli nie uczeń będzie musiał podać login i hasło do platformy office.com

Share This
Skip to content