(18) 443-98-51 | (18) 449-09-60 zspg2@edu.nowysacz.pl

Udział uczniów w konkursach

UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH W  ROKU SZKOLNYM 2014/15

 

Konkursy kuratoryjne

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

Nazwa konkursu Liczba uczniów biorących udział Opiekun
Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki
Małopolski Konkurs Języka Polskiego 5 1 U. Molek
Małopolski Konkurs Matematyczny 15 K.Chruślicka

 

Małopolski Konkurs Przyrodniczy 6 1 W. Gacal
Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 10 A. Wielgus

D. Kowalik

W konkursach w etapie szkolnym brało udział łącznie 36 uczniów. Dwóch uczniów przeszło do etapu rejonowego:

  • Marcin Piętka – kl. V a – z j. polskiego
  • Jakub Dunukowski – kl. V a – z przyrody

GIMNAZJUM  NR  10

Nazwa konkursu Liczba uczniów biorących udział Nauczyciel przygotowujący

 

Etap szkolny Etap rejonowy Etap wojewódzki
Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 1

2

19

1

A. Mitas

A. Kurnyta

B. Antkiewicz

Małopolski Konkurs Języka Polskiego  

6

 

 

M.Sikorska

J.Biedroń

E.Świerczek

K.Dobosz

Małopolski Konkurs Matematyczny 1

6

4

1

A. Pawłowska

T. Loster

M. Jargut

Małopolski Konkurs Biologiczny 10

14

1

1

M. Łastowska

M. Maziarski

Małopolski Konkurs Historyczny 7 3 1 Z. Pietrucha
Małopolski Konkurs Chemiczny 5 1 M. Ś wierczek
Małopolski Konkurs WOS 6 1 M. Chomoncik
Małopolski Konkurs Geograficzny 4 1 H. Sieczko
Małopolski Konkurs Informatyczny 3 1 S.Oleksy
Małopolski Konkurs Języka niemieckiego 1 P.Kołakowska
Małopolski Konkurs Fizyczny 5 A. Stępień

Łącznie w konkursach kuratoryjnych w gimnazjum brało udział 94 uczniów na etapie szkolnym. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się łącznie 10 osób, z tego 2 osoby zostały finalistami konkursów na etapie wojewódzkim.

W etapie rejonowym wzięli udział:

  • Izabela Legutko – kl. II A – z J, angielskiego
  • Artur Nawrocki – kl. III D – z historii, geografii i matematyki
  • Filip Nieć – kl. III D – z historii
  • Jan Migacz – kl. II C – z historii
  • Emilia Witkowska – kl. III A – z WOS
  • Weronika Dorosz – z biologii
  • Marcelina Jacak – z chemii

Finaliści konkursów na etapie wojewódzkim:

  • Artur Nawrocki (historia),
  • Weronika Dorosz (biologia)

 

Konkursy międzyszkolne, wojewódzkie, ogólnopolskie, międzynarodowe

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

Nazwa konkursu Liczba

Uczestników

(ogółem)

Sukcesy

Imię i nazwisko dziecka, klasa

Osoba przygotowująca

ucznia

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2015 r.

 

 

57

WYRÓŻNIENIA:

W kategorii „Żaczek”

Bartosz Deja – kl. I c

W kategorii „MALUCH”

Martyna Wojnarowska – kl. III b

Klasy IV – VI

Łukasz Deja – kl. IV b

Konrad Chomoncik – kl. IV a

Klaudia Kmak – kl. IV a

W kategorii „Benjamin

Mateusz Lelito – kl. VI a

 

 

M. Wolska

 

B.Kawa

 

K. Chruślicka

 

 

K. Chruślicka

Ogólnopolski konkurs „Legendy polskie”   I miejsce w województwie –

Karolina Wolska – kl. VI a

 

K. Dobosz
OLIMPUSEK – ogólnopolski konkurs z języka angielskiego  

21

Wyróżnienie

Alicja Krupczyńska – kl. III b

D. Kowalik
OLIMPUSEK – ogólnopolski konkurs dla dzieci z klas I – III (SP) 49 osób Laureat

Martyna Wojnarowska – kl. III b

 

B. Witowska -Kawa

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – Olimpus    

 

 

 

 

2 laureatów (sesja jesienna)

Łukasz Deja kl. IV b

Konrad Chomoncik – kl. IV a

 

2 Wyróżnienie (sesja zimowa)

Łukasz Deja kl. IV b

Konrad Chomoncik – kl. IV a

 

K. Chruślicka

 

Olimpus z j. angielskiego   Laureaci:

Lukasz Deja – kl. IV b

Maciej Cebula – kl. V a

 

D. Kowalik

A. Kurnyta

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III 2 III miejsce –  Julia Śliwa –  kl. III a K. Jurczyńska
Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacko – Fotograficzny  „Moje miasto – moja miłość ” 

 

 

56

W kat. plastycznej:

Klasy I – III

II miejsce – Oliwia Palac – I c

III miejsce – B. Borkowski – III b

III miejsce – Jakub Matuła – I a

Wyróżnienia:

Maja Nowakowska – I c

Kasia Stelmach – kl. III b

Martyna Tokarczyk – kl. II b

Klasy IV – VI

Wyróżnienia:

Klaudia Kmak – kl. IV a

 

W kategorii literackiej:

II miejsce – Amelia Górecka – kl. II b

III miejsce – Martyna Tokarczyk – kl. II b

 

Uczn. III b –

B. Kawa

 

I c – M. Wolska

 

 

 

 

 

S. Szarek

 

 

H. Jabłońska

 

Międzyszkolny Konkurs Literacko – Plastyczny: Literacka Hulajnoga

 

 

70

Klasy I – III (SP)

I miejsce –  Jakub Matuła – kl. I a

                    Bartosz Borkowski – kl. III b

II miejsce – Krystian Gwóźdź – kl. III b

III miejsce – Gabrysia Chudy – kl. 0 b

Amelia Górecka – kl. II b

Wyróżnienia:

Łukasz Dobosz – kl. 0 b

Laura Śmierciak – kl. 0 b

Katarzyna Kos – kl. I b

Wiktoria Sobczyk – kl. I b

Klaudia Śmierciak – kl. I b

Martyna Tokarczyk – kl. II b

F. Gniewek – kl. II b

Zofia Brożek – kl. III b

 

 

M. Kowalik

 

B. Kawa

B. Koral

H. Jabłońska

 

Kl. III b — B. Kawa

 

M. Zygmunt

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Care for Animals”  

30

Kategoria kl. I – III

I miejsce – Zofia Brożek – kl.III b

II miejsce – Wiktoria Sobczyk – kl. I b

 

 

D. Kowalik

Międzyszkolny Konkurs Młodych Talentów

 kl. I – III SP

 

1

II miejsce – Amelia Górecka – kl. II b

Wyróżnienie:

Martyna Tokarczyk – kl. II b

H. Jabłońska
Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Żonkilowa Kartka”   I miejsce – Weronika Klimek – kl. II b

 

H. Jabłońska
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III 2 Wyróżnienie:

Alicja Krupczyńska – kl. III b

Julia Śliwa – kl. III a

 

B. Kawa

K. Jurczyńska

Moja Kartka Wielkanocna – organizowana przez Zespół Świetlic Środowiskowych  

5

I miejsce – Krystian Gwóźdź – kl. III b

Wyróżnienie:

Oliwia Aleksander kl. III a

 

 

 

K. Jurczyńska

Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Bohaterowie Bajek” 5 Wyróżnienia:

Mateusz Nawrocki – kl. 0 a

Małgorzata Górecka – kl. 0 a

Artur Jaworski – kl. 0 b

 

B. Hebda

 

B. Koral

Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny – Tolkien „Hobbit”   III miejsce:

Małgorzata Chruślicka

Karolina Wolska              kl. VI a

Szymon Jacak

Przemysław Rynduch

 

K. Dobosz

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej   II miejsce M. Fedewicz
Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek   II miejsce M. Fedewicz
Wojewódzki przegląd Zespołów Wokalnych i Chórów 17 III miejsce M. Fedewicz
Wojewódzki Konkurs Piosenki Legionowej 5 5 osób zakwalifikowało się do rejonu:

Tomasz Tokarz (Vb),

Karolina Wolska (VI a)

Karolina Kowalik (Va)

Daria Radzik( Va)

Weronika Tokarz (V a)

M. Fedewicz
Konkurs „Zbieramy zużyte baterie” Dzieci z klas I – VI IV miejsce  
Konkurs „Anioł” 10 1 nagroda, 4 wyróżnienia S. Szarek
Międzyszkolny Konkurs Ilustracje do utworów Mickiewicza   II miejsce S. Szarek
Konkursy Powiatowe RDN Małopolska 36 5 nagród

12 wyróżnień

S. Szarek
Międzyszkolne Zawody sportowe

 

  1. Halowa piłka nożna:

V miejsce – dziewczyny

IV miejsce – chłopcy

2.  Pływanie

   V miejsce – sztafeta chłopców

Indywidualnie:

    I miejsce – Mateusz Cabała

    IV miejsce – Dawid Ogórek

     V miejsce – Emilia Słaby

Drużynowa pływanie:

     VIII miejsce – dziewczyny

      III miejsce – chłopcy

3. Drużynowy tenis stołowy:

dziewczynki – 8 miejsce

chłopcy – 13 i 17 miejsce

4. Koszykówka chłopców – V miejsce

5. Siatkówka chłopców – IV miejsce

6. Sztafetowe biegi przełajowe –                                                       VII miejsce dziewczyny i chłopcy

7. Piłka ręczna –

IV miejsce chłopcy

8. Unihock

    III miejsce dziewczyny

V miejsce chłopcy

9. Czwórbój lekkoatletyczny

VI miejsce – dziewczyny

IX miejsce – chłopcy

10. Piłka nożna chłopców – IX miejsce

11. Narciarstwo alpejskie slalom gigant

15, 16, 18 20 miejsce

A. Czarniecka

M. Klimek

A. Kamiński

 

 

GIMNAZJUM

Nazwa konkursu Liczba

uczestników

Sukcesy

Imię i nazwisko dziecka, klasa

Opiekun
 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2015 r.

 

9 osób

 

 

T. Loster

A. Pawłowska

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacko – Fotograficzny  „Moje miasto – moja miłość ” 

 

 

6

W kat. plastycznej:

I miejsce – Zuzanna Baran – kl. II B

 

 

S. Szarek

Międzyszkolny Konkurs Literacko – Plastyczny: Literacka Hulajnoga

 

 

10

Wyróżnienia:

I . Trzeszczoń – kl. III B

P. Herbut – kl. III B

 

S. Szarek

Konkurs Kuratoryjny „Gen. Bryg. St. Skalski as powietrznych bitew”  

6

Etap wojewódzki – ścisły finał:

Krzysztof Lelito – kl. III A

Z. Pietrucha
Ogólnopolski Konkurs STORY CUBES 9 Wyróżnienie – Piotr Uroda D. Kowalik

S. Oleksy

Międzyszkolny Konkurs J. angielskiego 15 Banasik Karol,

Radecki Adam

B. Antkiewicz
Ogólnopolski Konkurs Olimpus matematyczny   _ T. Loster

A. Pawłowska

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej 3 II miejsce – Ewa Szewczyk

III miejsce – Adam Radecki,

Karol Banasik

M. Fedewicz

B. Antkiewicz

Międzyszkolny Konkurs TANDEM 10 Sylwia Buczek – udział w finale A. Mitas
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza  

 

Wyróżnienie 2 osoby M. Sikorska
Międzyszkolne dyktando z języka niemieckiego „Das Deutsch Diktat”  

5

II miejsce – Sylwia Buczek M. Kurzeja

P. Kołakowska

Konkurs Kolęd i Pastorałek  

 

Nagroda główna – gran prix M. Pierzchała

A. Kizem

G. Miłkowska

Miejski Konkurs „Pod skrzydłami anioła” 4 Nagroda i wyróżnienie

 

 

Nagroda i 3 wyróżnienia

M. Pierzchała

A. Kizem

G. Miłkowska

 

S. Szarek

Konkurs „Anoił”   Wyróżnienie – 1 osoba M. Palac
Konkurs ściana wspinaczkowa   Etap rejonowy

Wyróżnienie – 3 osoby

M. Pierzchała

A. Kizem

G. Miłkowska

III Mistrzostwa w pływaniu osób niepełnosprawnych 2 II miejsce – Julia Tubek

IV miejsce – Jakub Olszowski

Aneta Czarniecka
Międzyszkolne Zawody Sportowe

 

  Biegi przełajowe: 6, 8 miejsce

(kwalifikacja do biegów wojewódzkich)

 

Biegi przełajowe – 2 i 3 miejsce

 

Międzyszkolne Zawody Sportowe w narciarstwie alpejskim – slalomgigant-

IV miejsce

 

D. Jaracz

 

 

T. Sikorski

 

 

A. Kamiński

 

 

 

Konkursy międzyszkolne organizowane przez Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych nr 2

Nazwa konkursu Liczba

uczestników

z naszej szkoły

Organizatorzy
Międzyszkolny Konkurs Literacko – Plastyczny: Literacka Hulajnoga

 

 

70

B. Witowska – Kawa,

E. Nowak

J. Kawa

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacko – Fotograficzny  „Moje miasto – moja miłość ” 

 

 

56

B. Witowska – Kawa

S. Szarek

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Care for Animals” 30 D. Kowalik, A. Kurnyta, M. Fiut, M. Twardy

 

Międzyszkolne dyktando z języka niemieckiego „Das Deutsch Diktat” 24 M.  Kurzeja

P. Kołakowska

suma 190  

 

 

Konkursy szkolne

Szkoła podstawowa

Nazwa konkursu Liczba uczestników Organizatorzy
Konkurs plastyczny pt. Piękna jest moja ojczyzna” 72 K. Jurczyńska

M. Zygmunt

Konkurs recytatorski Poezji Patriotycznej pt. „Kocham moją Ojczyznę” 49 M. Wolska
Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową 51 K. Jurczyńska

M. Zygmunt

Konkurs na najładniejszy stroik Bożonarodzeniowy 35 B. Hebda, M. Kowalik

B. Koral

Konkurs ortograficzny dla klas drugich 11 M. Kowalik
Konkurs ortograficzny dla klas trzecich 12 M. Obrzud
Konkurs matematyczny dla klas trzecich 12 K. Jurczyńska

M. Zygmunt

Konkurs na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową 23 B. Hebda, M. Kowalik

B. Koral

Konkurs “Santa please don’t forget me” 45 D. Kowalik
Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna 55 A.Kurnyta, J. Jagodzińska, B. Stawiarska
Translate it Przetłumacz to 70 A.Kurnyta
Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców kl. IV – VI 40 A. Czarniecka
Mistrzostwa Szkoły w uni-hocku chłopców 30 A. Czarniecka
Szkolny Konkurs Mistrz – Rachmistrz 18 K. Bołoz

K. Chruślicka

Szkolny Konkurs Ortograficzny 18 U. Molek, K. Dobosz
Szkolny Konkurs „Orlęta Lwowskie:” 11 M. Chomoncik
suma 552  

Gimnazjum

Nazwa konkursu Liczba uczestników Opiekun
X Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych

 

 

30

A Mitas

M Kurzeja

P. Kołakowska

Szkolny konkurs matematyczny – Rachmistrz Gimnazjum nr 10 35 T. Loster, M. Jargut, A. Pawłowska
Szkolny Konkurs „Orlęta Lwowskie: 10 Z. Pietrucha
suma 75  

 

W roku szkolnym 2014/2015 odbyło się w naszej szkole  19 konkursów szkolnych. Wzięło w nich udział w sumie ponad 627 uczestników. Konkursy te cieszą się dużą popularnością u uczniów, zwłaszcza dzieci z klas 0 – 3.

Podsumowanie:

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w wielu konkursach, odnosząc sukcesy.

Konkursy kuratoryjne

Uczniowie uczestniczyli we wszystkich konkursach kuratoryjnych na etapie szkolnym.

W 15 konkursach wzięło udział 130 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 12 osób.

Z tego 2 osoby zostały finalistami na etapie wojewódzkim.

Konkursy międzyszkolne, wojewódzkie, ogólnopolskie, międzynarodowe

Bardzo licznie uczniowie biorą udział w konkursach, odnosząc w nich wiele sukcesów.

W 41 konkursach wzięło łącznie udział ponad  400 uczniów naszej szkoły.

Ponadto uczniowie brali udział  w zawodach sportowych, odnosząc sukcesy indywidualne i zespołowe.

Na uwagę zasługuje udział uczniów sprawnych inaczej w licznych konkursach i uzyskanie wysokich osiagnięć

Liczba konkursów:

  • Konkursy międzynarodowe:
    • dla SP – 1 konkurs
    • dla gimnazjum – 1
  • Konkursy ogólnopolskie:
    • dla SP – 5 konkursów
    • dla gimnazjum – 2 konkursy
  • Konkursy wojewódzkie, powiatowe i międzyszkolne:
    • dla SP – 28
    •  dla gimnazjum – 17

UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH W  ROKU SZKOLNYM 2015/16

 

Konkursy kuratoryjne

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

Nazwa konkursu Liczba uczniów biorących udział Opiekun
Etap rejonowy Etap wojewódzki  
Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 1.M. Cebula A. Kurnyta

 

GIMNAZJUM  NR  10

Nazwa konkursu Liczba uczniów biorących udział Nauczyciel przygotowujący

 

Etap rejonowy Etap wojewódzki  
Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 1.I.  Legutko 1.I. Legutko

 

A. Mitas

 

Małopolski Konkurs Biologiczny 1.M. Jacak

2.K.  Kosal

3.W. Dorosz

 

1.M. Jacak

2.K.  Kosal

3. W. Dorosz

 

M. Łastowska

 

Małopolski Konkurs Historyczny 1.D. Górecka

2. J Migacz

1.D. Górecka

2. J Migacz

Z. Pietrucha
Małopolski Konkurs Chemiczny 1.M. Jacak M. Świerczek
Małopolski Konkurs Geograficzny 1.P. Ptak H. Sieczko
Małopolski Konkurs Fizyczny 1.S. Buczek A. Stępień
Share This