Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'zspgelrkzspgm'@'10.20.20.3' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1594797870.5906479358673095703125', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji | Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi
(18) 443-98-51 | (18) 449-09-60 sp16ns@edu.nowysacz.pl

„Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji”

Jak brzmi Twierdzenie Pitagorasa i do czego mi to potrzebne? Wzór na prędkość?, 3m/s ile to km/h? Czy mi się to w ogóle przyda w życiu? Jak policzyć obwód koła? Tego chyba nie muszę wiedzieć….

Chyba każdy będąc uczniem zadaje sobie te same pytania. Uczniowie naszego gimnazjum przekonali się, że ta wiedza jest niezbędna w wielu dziedzinach życia. Dziesięciu gimnazjalistów wzięło udział w warsztatach „Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji”, na których poznali tajniki programowania robotów w powiązaniu z matematyką. Jest to kolejny projekt w ramach Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, w którym uczestniczą nasi uczniowie!

Chyba dla każdego młodego człowieka słowo „ROBOT” wywołuje zainteresowanie, ciekawość, a nawet chęć stworzenia czegoś własnego.  Nasi uczniowie, budując roboty z klocków LEGO MINDSTORMS EV3, przekonali się, że można się świetnie bawić i każdy może podjąć się takiego zadania. Jednak, aby roboty naszych uczniów „ożyły” potrzebna była wiedza matematyczna i troszkę sprytu, aby zdalnie sterować swoim robotem. Z jaką prędkością idzie robot? Co musi zrobić, gdy napotka przeszkodę? Jaką drogę pokona robot w ciągu 3s? A jak wyznaczyć mu kąt obrotu, gdy chcemy żeby zmienił tor jazdy? Okazuje się jednak, że bez matematyki nie jesteśmy w stanie wiele zrobić. Na warsztatach uczniowie musieli wykorzystać swoją wiedzę z matematyki, fizyki i informatyki, aby ich roboty zaczęły się poruszać. Gimnazjaliści świetnie się bawili, podczas tworzenia swoich robotów, więc możemy stwierdzić, że nauka może być przyjemna i na pewno nie jest nudna. Efekty pracy możecie zobaczyć na zdjęciach.

Share This